Не дозволяйте принижувати себе і ображати, пам’ятайте, що закон захищає осіб які страждають від домашнього насильства, тож не бійтеся  кривдника.

Не мовчіть! Розкажіть про свої проблему та обов’язково зверніться за допомогою до відповідних служб.

Обдумайте свої дії на випадок, якщо акт насильства відбудеться знову.

За любих обставин, при вчиненні проявів насильства щодо себе або членів своєї сім’ї постраждала особа може звернутись за допомогою до спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб. До таких служб належать притулки для постраждалих осіб, центри медико-соціальної реабілітації постраждалих осіб, кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим особам та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, а також заклади та установи, призначені виключно для постраждалих осіб та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі.

Крім того, навіть за таких неприємних і іноді трагічних обставин не слід забувати про необхідність  вирішення важливих юридичних питань у разі, якщо необхідно розірвати сімейні стосунки з кривдником, оскільки паралельно виникають питання про розподіл спільного майна, встановлення місця проживання дітей та виплати аліментів.

Юристи соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи громадських організацій можуть надати необхідну безоплатну консультацію, якою варто скористатися.

З метою захисту дітей від повторення ситуації насильства – слід домовитись і підготувати необхідні документи до керівника дитячої установи або навчального закладу та повідомити про випадки насильства у зв’язку з чим до вирішення ситуації, дітьми буде опікуватись тільки один з батьків, і ніхто інший не має права забирати їх.

Якщо від пережитого стресу не вдається визначитися щодо подальшого життя або  важко прийняти рішення, розірвати цикли насильства, обов’язково слід скористатися безоплатними психологічними консультаціями соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та неурядових організацій.