Навчальна поїздка в США

Директор Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провів три тижні у США, де ознайомитися із судовою системою, особливостям роботи відділків поліції та основними аспектами роботи державних та неурядових органів у сфері захисту дітей та протидії насильства в сім’ї міста Севастополя та міста Санта Роза, штату Каліфорнія. Поїздка здійснена у межах програми обмінів Конгресу США “Відкритий світ”.

За час візиту, учасникам програми також вдалося подивитися як влаштована судова система США та штату Каліфорнія, побувати на судових засіданнях та на засіданні міської ради Севастополя, зустрітись з конгресменами штату Каліфорнія та консулом України в м. Сан-Франциско.

“Ця навчальна поїздка відкрила багато цікавого для мене. Зокрема був вражений великою кількістю урядових та неурядових організації, які профільно займаються наданням допомоги вразливим і незахищеним категоріям громадян. Для нашої судової системи корисним було б впровадження електронного судочинства і широкого запровадження інституту присяжних. Зручність, ефективність, заощадження часу, знижені корупційні ризики електронного судочинства – це ті зміни на краще, які б відчули на собі громадяни-споживачі судових послуг. Я переконаний, що особиста участь у судовому процесі присяжних розвіє усі міфи та стереотипи щодо судової системи й правосуддя, що наразі поширені у суспільстві. Про це, принаймні, свідчить досвід США. Вдячні організаторам програми Центру “Відкритий світ”, організації “Американські Ради з Міжнародної Освіти”: ACTR/ACCELS (American Councils) та Sebastopol World Friends за цікаву інформацію та ідеї, які змогли почерпнути у США і, можливо, впровадити в Україні”, – ділиться враженнями Станіслав Скіць, директор Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.