Онлайн безпека

Онлайн безпека

На кожній сторінці цього веб-сайту є кнопка “Швидкий вихід”. Ви можете нажати цю кнопку, коли хтось ввійде до кімнати. Кнопка виведе Вас на безпечну сторінку. Але це не знищить всі докази вашого перебування на веб-сайті, записи лишаються в історії Вашого браузера.

Кривдник може прослідити за Вашими діями. Нижче ми опишемо як кривдник може Вас контролювати і як Вам можливо залишитися непоміченим.

Очистіть історію браузера

Коли Ви користуєтесь Інтернетом,  всі Ваші дії записуються в історії браузера на Вашому комп’ютері. Інформація зберігається на комп’ютері, це необхідно для більш швидкого завантаження сторінки веб-сайту. Якщо Ви вважаєте, що за Вами стежать, мабуть, Ви захочете, позбутися цієї інформації. Якщо Ви видалите інформацію з історії браузеру, її буде важко відшукати іншим людям.

Використовуйте режим “Інкогніто”

Більшість Інтернет браузерів мають режим “Інкогніто”. Коли Ви користуєтесь цим режимом, інформація не зберігається в історії браузера.

Використовуйте безпечній комп’ютер

Якщо Ви переживаєте, що хтось слідкує за тим, що Ви робите, Ви можете використовувати більш безпечні комп’ютери. Це можуть бути комп’ютери громадської бібліотеки, або інтернет-кафе.

Будьте обачними в онлайн спілкуванні

Повідомлення, які відправляються через електронну пошту, соціальні мережі (такі як фейсбук), можуть бути відслідковані та записані. Якщо Вам потрібна допомога, краще користуватися дротовими телефонами, або телефоном друга/подруги, а не писати електронні повідомлення. Якщо Ви спілкуєтесь онлайн, не забувайте виходити з онлайн спілкування, виходити з веб-сайту, та чистити історію веб-сайту.

Створіть анонімну електронну пошту

Не створюйте та не користуйтесь фейковою поштою на будь-якому комп’ютері. Створіть  анонімну електронну пошту та користуйтесь нею на безпечному комп’ютері. Коли будете створювати пошту, не використовуйте правдиву інформацію, особливо своє ім’я.

Захищайте або змінюйте пароль

Створюйте такі паролі, які невідомі кривднику і які він/вона не зможуть підібрати. Не створюйте паролі на особистій інформації (дати народження, прізвиська та інше). Нікому не повідомляйте свої паролі. Також не зберігайте паролі в браузері.

Провірте свій смартфон

Передивіться налаштування мобільного телефону, та переконайтесь, що ніхто не підключений до Вашого смартфону через Bluetooth або іншим чином. Більшіть смартфонів регулярно зберігають та передать GPS дані про Ваше місце знаходження. Важливо відключити доступ до локації на Вашому смартфоні.

Не повідомляйте нікому  свої персональні дані

Часто при користуванні інтернетом нам потрібно реєструватися та надавати особисту інформацію. Намагайтеся не передавати сої особисті дані, оскільки Ви не знаєте як вони будуть використовуватись та розміщатись онлайн.

Переслідування та контроль – це види домашнього насильства. Будь-який контроль може бути насильством, якщо ви відчуваєте страх або небезпеку. Основні риси такого виду домашнього насильства:

  •       ваш кривдник відправляє Вам велику кількість текстових повідомлень з ціллю знати Ваше місце знаходження;
  •       постійний моніторінг Вашого комп’ютера;
  •       відслідковування Вашого місцезнаходження через систему GPS;
  •       стеження за Вами через відеокамери;
  •       перевірка Ваших телефонних розмов та повімлень.

Довіряйте своїм інстинктам! Якщо Ви вважаєте, що за Вами стежать та Вас переслідують, не забувайте чистити історію браузера та користуватися нашими підказками. Пам’ятайте, Ви завжди можете звернутися до нас за допомогою.